Vajinada Kıl Dönmesi

yorum yok
79 okuma
7 Kasım, 2017
Vajinada Kıl Dönmesi

tek bir lezyon olabileceği gibi birden çok da olabilmektedir. Başlangıçta sert bir yapıda olan kıl dönmesi daha sonra yumuşayarak üzerine basılması ile içeriye doğru bir çökülme meydana getirir.

O yüzdende günlük temizlik ve kılları temizleme yöntemler, değiştirilebilir veya daha dikkatli bir şekilde, vajinada olası durumlar için sürekli kontroller yapılabilir. Kişiler kendileri ancak bu tür kıl dönmelerini azaltabilirler eğer yapı olarak kılları temizleme yöntemlerinden bu tür kıl dönmelerini çok yaşadığı yöntemleri yapmayı bıraktıklarında yaşanan kıl dönmeleri de ortadan kalkacaktır. Sağlıkla kalın.

Daha sonrasında ise zamanla kendiliğinden patlama meydana gelerek hafif kanlı ve irinli olarak bir akıntı boşaltır. Bazende içerideki apse boşalmaz ve müdahale gerektirebilir.

Bu da ağrılı ve acılı bir his yaşatabilir. Vajinada yaşanan kıl dönmelerinin bir çoğu kendiliğinden patlayarak kılı dışarı atanlardan oluşur. Nadiren de olsa kılın dışarı atılamadığı durumlar görülebilmektedir. bu tür durumlarda bir doktor tarafından cerrahi neşter işlemi ile yarı bölgesel lokal ile kıl dönmesi çıkartılarak işlem yapılabilir. Bu iki yöntemde de kişilerde yeniden kıl dönmesi olmayacağı anlamına gelmez yenden başka yerlerde veya aynı bölgede tekrardan kıl dönmeleri meydana gelebilir.

Eğer düzelmez ise apseleşerek çıbana dönüşür. Bu tipteki lezyonlar derinin kıllı ve sürtünme olan alanlarında en çok da genital bölgede meydana gelir.

Bilinen adı ile çıban olarak geçen bu bölgedeki kıl dönmelerinin en belirgin özelliği ağrılı apseler olmasıdır. Etrafı kızarık olan bu lezyonlar deri altına doğru yerleştiğinden bir veya beş cm kadar büyüme gösterebilirler.

Genel bir vücuttaki derinin bakımının düzenli yapılması da çok önemlidir.Vajinada oluşan kıl dönmeleri aynı zamanda tüylerin alınması yöntemlerinden de kaynaklanır.

O yüzdende yağlı bir cilde sahip iseniz nadiren oluşan kıl dönmelerinden birkaç gün içerisinde kendiliğinden kurtulabilirsiniz. Ama kuru veya karma bir cilde sahip iseniz kıllar daha çok içeride çıkma olasılığına sahiptir. Bu yüzdende yaşanacak kıl dönmeleri erken fark edilse bile kılın dışarı çıkmaması durumunda apseler meydana getirebilir.

Ağda ve epilatör cihazları ile alındığında genellikle yaşanan kıl dönmeleri oluşur bazı derilerde daha sık olurken bazılarında ise tek tek olabilmektedir.

Bu lezyonlar kıl kökünden follikülit diye adlandırılan bir iltihaplanma şeklinde başlar bu iltihaplanmanın ortasından çıkan bir kıl vardır ve etrafı kızarık bir şekildedir. Genelikle bu görünümde ve haldeyken yedi ile on gün arasında iyileşme gösterir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sigara 10 çeşit kansere yol açıyor

ZORLA BIRAKTIRMAK ETKİLİ DEĞİL Sigaranın zorla bıraktırılmasının etkili ...

Kıl Dönmesi Tedavisi

Gümüş nitrat tekniği Kıl dönmesinin lokal tedavisinde en sık olarak gümüş ...

Kalçada Sinir Sıkışması Tedavisi

Kalçada sinir sıkışması teşhisi Bu rahatsızlığın teşhisinde hastanın ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?