Transvestizm

yorum yok
121 okuma
14 Ağustos, 2017
Transvestizm

TRANSVESTİTİSM İÇİN GERÇEKLERTransvestizm Belirtileri

Transvestitism çapraz giyinme ya da karşı cinsin giysilerini giyme konusunda cinsel heyecan gösterir.

Transvestitism genetik veya cinsel bozukluk nedeniyle ortaya çıkan davranış sorundur.

Transvestitism oranı, erkeklerin cinsel ilgileri için kadın kıyafetleri giymelerinden dolayı yetişkin erkeklerde daha yüksektir.

Bu bozukluk olan erkekler kadın iç çamaşırları ve giysilerini giymek aynı zamanda kozmetik malzemelerini kullanmaya ilgilidirler. Yanı sıra kadın gibi saç stili yapmaktadırlar.

TRANSVESTİZİM NEDENLERİ

Transvestik fetişliğin temeli karşı cinsin kıyafetlerini giymekle eşeysel haz almakla başlar. Bunun nedeni ise ergen merakı olabilir. Bir transvestik fetiş olan bir kişi bunun neden kaynaklandığının farkında olmayabilir. Transvetik fetişizm genç bir erkek çocuğun ablası ya da annesinin elbiselerini giydiği zaman başlayabilir.

Keyifli ama bilinçsiz şekilde sürdürülen bu etkinliğin devam etmesi durumunda transvestizim ortaya çıkabilir. Diğer durumlarda bir erkek çocuğun annesi onu bir kızmış gibi giydirmeye devam etmesi sonucunda da ortaya çıkabilir. Bu davranış, bazen annelerin eşlerine kızgınlığı sonucu yada annenin bir erkekten ziyade bir kız çocuğuna sahip olma dürtüsünden ortaya çıkabilir.

Magnus Hirschfeld isimli kişi 1915’lerde Berlin’de “transvestizm” kelimesini icat etmiştir. Bu kişi bazı kimselerin gerek alışkanlık gerekse de gönüllü olarak karşı cinsin giysilerini giyen bir grubu tanımlamak için bu kelimeyi kullanmıştır.

TRANSVESTİZM İÇİN TANI KRİTERLERİ

6 aylık bir süre boyunca, heteroseksüel erkek hastalar tekrarlayan, yoğun, cinsel uyandıran fanteziler, cinsel dürtüleri veya çapraz giyinme içeren davranışlara sahiptirler.

Fanteziler, cinsel dürtüler ya da davranışlar sosyal, mesleki veya diğer önemli alanlarda klinik olarak önemli sıkıntı veya bozukluklara yol açar.

Tipik olarak, hastalar genellikle karşı cins tarafından giyilen giysilerden cinsel haz türetmekte ve genellikle heteroseksüel evli erkeklerdir.

Transvestizm teriminin farklı anlamı ve kullanımları bulunmaktadır. Onların bazıları açık bir şekilde bir diğeri ile çelişmektedir. Bazıları ortak anlamda kullanılmaktadır.

Heteroseksüel erkekler (duygusal yada cinsel açıdan karşı cinse ilgi duyma) tarafından çapraz giyinmeye transvestik fetişizmi veya travestilik denir. Bu fetişli erkekler genellikle çapraz elbiseler için çeşitli kadın giysileri kullanmaya meyillidirler.

Bazı erkekler sadece özel bir parça kadın elbisesi giymeye meyilli iken bazıları ise tam olarak kadın gibi giyinmeyi seçerler ve tüm yönleri ile kadına benzemek için tüm yüz makyajı kullanırlar. Böyle bir bozukluk genellikle çocuklukta başlar ve kronik olma eğilimindedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sigara 10 çeşit kansere yol açıyor

ZORLA BIRAKTIRMAK ETKİLİ DEĞİL Sigaranın zorla bıraktırılmasının etkili ...

Dudak Titremesi Neden Olur

Hipoparatiroidizm Dudak Titremesi Parat hormonun yetersizliği olarak bilinen ...

Kabızlık Tedavisi

Kabızlık tedavisi Kabızlık değil ayrı bir hastalık, ama sadece bir belirtisi ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?