Terry Gene Bollea Kimdir

yorum yok
56 okuma
20 Kasım, 2017
Terry Gene Bollea Kimdir

Terry Gene Bollea Biyografisi

1979 yılının sonlarında soyadını değiştirdi ve de soyadını Hogan yaptı. Hulk Hogan 1980 ile 1983 yılları içinde sık sık çok sevildiği Japonya‘ya da gidip güreşler yaptı.

Terry Gene Bollea, kariyeri boyunca birçok filmde ve de TV şovlarında yer aldı. 1982 yılında ilk filmi “Rocky 3”de oynadı ve Hollywood tarafından tanındı.

Hogan’ın en büyük TV başarısı 2008’de NBC adlı kanalda yayınlanan American Gladiators adlı programdır. Hogan’ın bir başarılı TV projesi de Hulk Hogan’s Celebrity Championship Wrestling adlı Reality şov oldu.Bu şov uzun süre yayında kaldı.

Terry Gene Bollea’nın 1995 yılında açtığı Pastamania adında bir restaurantı vardır.

Bir yandan da Ruckus ve İnfinity Within adlı gruplar ile barlarda müzik yapıyordu. Bir gün barda sahne alırken o zamanlar Florida’da takım olarak güreşen güreşçiler geldi ve onu Hiro Matsuda adlı Profesyonel güreş antrenörüne götürdüler.

2.01m boyunda ve 154 kg. olan Terry Gene Bollea güreşe ilk defa 1970 yılında başlamıştır. ABD’nin gösteri amaçlı dövüşü pankreas ile ünlendi ve daha sonra sinema dünyasına adım attı.

WCW’de ve WWE’de güreşmiş, aynı zamanda WCW’de iken NWO’yu ( New World Order) kurmuştur. Güreşmeye başladığı ilk yıllar “The Super Destroyer” adını kullandı.

Eğitmeni Hiro Matsuda‘nın sert eğitimine daha fazla dayanamamış ve de şirketten ayrılmıştır.

11 Ağustos 1953 tarihinde ABD.’nin Georgia eyaletinde doğmuştur. Babası Peter Bollea, inşaat’da ustabaşıydı. Annesi Ruth ise ev kadınıydı.

Küçüklüğü Tampa, Florida‘da geçti. Çocukken beyzbol’a meraklıydı ve de sürekli beyzbol oynardı. İlk Profesyonel güreş maçını 16 yaşındayken izledi.

South Florida Üniversitesi’nde okurken müzisyen olmak için okulu bıraktı. Boş zamanı geçirmek için spor salonuna gitmeye başladı ve vücut yaptı.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Eraslan Özkaya Kimdir

Eraslan Özkaya Biyografisi 27.5.1986 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen ...

Esra Çakır Kimdir

Esra Çakır Hayatı 1994-1997 yıllarında Ford Otosan’da Satış Sonrası ...

Erkan Petekkaya Kimdir

Erkan Petekkaya Biyografisi 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?