Sex Yapmanın Faydaları

yorum yok
43 okuma
3 Mart, 2018
Sex Yapmanın Faydaları

Araştırmalara göre haftada 1 kez seks yapan bir kadının adet sancıları az olduğu ve ayda bir kez seks yapan kadına oranla adet döngülerinin daha düzenli olduğu görülmüştür.

Seks vücudumuzda pelvis bölgenizin kan dolaşımını olumlu bir şekilde etkilediği görülmüştür.
Cinsel ilişki ve orgazm sırasında pelvis bölgesinde kanlanma artışı rahminiz, tüpleriniz ve yumurtalıklarınız gibi birçok organınızın sağlıklı işlev görebilmesini olumlu yönde etkiler.

Seks vajinal kuruluğa iyi gelir ve azaltır.
Düzenli bir seks hayatı ile vajina ve pelvis damar dolaşımınızın iyi bir şekilde gelişmesi sonucunda özellikle de menopoz dönemi sonrasında görülen kuruluk problemlerinin görülme sıklığı epey azalır. Çünkü vajinal ıslanma kişinin vajinasının damarsal yapısından oluşur.

Düzenli seks erkekler de prostat kanseri riskini epey azaltığı görülmüştür.
Amerika’da yapılan araştırmalara göre ayda düzenli olarak seks yapan erkeklerde prostat kanseri görülme sıklığı epey azalır.

Seks ağrıları azaltır.
Cinsel ilişki ve orgazm sırasında salgılanan hormonlar sayesinde vücutta endorfin hormonunuzun yükselmesiyle birlikte vücudunuzdaki ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz. Bu şekilde iyi tatmin edici bir seks migren gibi ciddi baş ağrıları ve vaskuler damarlardan kaynaklanan baş ağrılarının azalmasını sağladığı bilinmektedir.

Evliliğinizde oluşan tartışmaları gerginlikleri seksle çözebilirsiniz.
Evliliğinizde oluşan ani kavgaları sorunları cinsel ilişki ile rahatlayıp unutabilirsiniz. Kaslarınızı gevşetip rahatlattığı için sinirlendiğiniz şeylere öfkeniz azalır.

Seks insan vücudunu forma sokar.
Cinsel ilişki sırasında vücudunuzun bir çok kası ve iskelet sisteminiz koordineli bir şekilde çalışır ve yoğun bir egzersiz yapar, efor sarf eder. Böylece düzenli bir seks hayatı vücudunuzun forma girmesini sağlar.

cinsel ilişki hakkında bir çok şey söylenip yazılmıştır. Yalnız cinsel ilişkinin yani (Sex Yapmanın Faydaları) hakkında çok konuşulmamıştır halbuki Amerikalı uzmanlar tarafından yapılan araştırma sonucunda seks yapmanın faydaları saymakla bitmiyor insan vücuduna seks yapmanın müthiş sağlıklı etkileri olduğu ortaya çıkmıştır.

Sizlere seks yapmanın faydalarının yanı sıra zararlarının’da neler olduğununda maddeler halinde hazırladık.

Seks Yapmanın Faydaları Nelerdir?
Seks insanın genel sağlığına faydalıdır.
Aşkla sevgiyle yaşanan seks kişinin tüm bedenine iyi gelir. Pozitif yani mutlu seks hayatı olanların yüzüne ve yürüyüşüne bile yansır.

Seks sizin ve partnerinizin kilo almasını engeller.
Rutin olarak yarım saatlik bir ilişki sırasında 200-250 kalori kadar yakarak kilo verebilir, fazla kilolarınızdan seks sayesinde kurtulabilirsiniz.

Seks vücudumuzun kalp ve damar sağlığınızı korur.
Yapılan büyük araştırmalara göre hafta’da 4 veya daha fazla cinsel ilişki yaşayan bayan ve erkeklerde kalp krizi riskinin yarı yarıya azaldığı görülmüştür.

Seks felç riskinizi %50 azaltır.
Düzenli cinsel ilişki (seks) ile kadınlarda ve erkeklerde yarı yarıya felç riski azalıyor.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

CINSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLAR NELERDIR ...

Cinsel İsteksizlik

Cinsel isteksizlik genel olarak psikolojik faktörlere bağlı olmanın yanı sıra ...

Sigara 10 çeşit kansere yol açıyor

ZORLA BIRAKTIRMAK ETKİLİ DEĞİL Sigaranın zorla bıraktırılmasının etkili ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?