Seks Hakkında Bilmedikleriniz

yorum yok
104 okuma
6 Ağustos, 2017
Seks Hakkında Bilmedikleriniz

Seksin zayıflatıcı etkisi

Bir dakikalık bir öpüşme, 26 kalori harcatıyor. Yarım saat süren bir seks ise ortalama 150 kalori yakıyor. Öpüşmek ayrıca diş sağlığı için de yararlı. Öpüşme sırasında salgılanan ekstra salya, ağzı temizleyerek çürük oranını azaltıyor.

Pubik peruk meselesi

Merkin olarak da bilinen pubik peruklar, 1450’lerde; genital bölgelerini, pubik bitlerden korunmak amacıyla tıraş edenler tarafından kullanılıyordu. O dönemdeki seks işçileri, bu perukları frengi gibi hastalıklardan koruduğunu düşünerek kullanmaya başladı. Şimdilerde ise fantezi aracı olarak veya sinema sektöründe aktörlerin genital bölgelerini kapatmak için kullanılıyor.

ERKEKLERİN SEKS SONRASI UYUYAKALMALARININ BİR SEBEBİ VAR!

Erkek arkadaşınızın seviştikten hemen sonra uyuyakalmasına kızmaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü orgazm yaşamak bir erkeği yalnızca fiziksel olarak yormuyor, aynı zamanda vücudunda mutluluk ve uyku hissi veren bir hormon olan prolaktin birikmesine yol açıyor.
Öte yandan kadınlarda ise prolaktin kadar salgılanan oksitosin hormonu da yakınlaşma ihtiyacını artırır. Bu da kadınların sevişmenin ardından partnerlerinin yanında uyuklamaktansa, ona sokulma ihtiyacını ortaya çıkarıyor.

Uyku sırasında vücudun, hormon stoğu yapmak için bir çeşit ikmal mekanizması vardır ve bu yüzden uykusuzluk çeken kişilerde, cinsel dürtü hormonu olarak da bilinen testosteron seviyesi düşük olabilir.
Buna rağmen bazı kadınlar, uykusuz kalmaları sonucunda sinirli oldukları zaman, seksüel olarak aşırı derecede uyarılmış oluyorlar. Bunun sebebi o sırada beynin daha ilkel bir konuma geçmesi olabilir.

ERKEKLER KADAR OLMASA DA KADINLAR DA ATEŞLİ RÜYA GÖRÜR!

Çoğunlukla erkekler kadar sık orgazm yaşama ihtiyacı olmasa da kadınların yüzde kırkı genelde gördükleri ateşli bir rüya esnasında heyecanlanıyor.Uzmanlar erotik bir fantezi esnasında, kalp atışının ve genital bölgedeki kan basıncının bir cinsel ilişki sırasında olduğu kadar hızlandığını söylüyorlar.Bu durum aynı gece içinde birkaç kez gerçekleşebiliyor ve ileride kadının orgazm yaşaması daha kolaylaşıyor.
Cinsellik konusunda artık daha yaygın olarak yapılabilen araştırmalar ve anketler, seksle ilgili merak ettiğimiz şeyleri öğrenebilmemize olanak sağlıyor. Araştırmaların sonuçlarının çoğu bilgilendirici olduğu kadar garip ve şaşırtıcı.

Orgazm oranı

National Health and Social Life araştımasına göre, son birlikteliklerinde orgazm olduğunu belirten kadınların oranı üçte birden az. Araştırmanın diğer bir sonucu, kadınların sadece vajinal birleşmeyle orgazm olmakta zorlandıkları ve klitoral uyarıma ihtiyaç duydukları yönünde. Erkeklerin %85’i, partnerlerinin yaptıkları son sekste orgazm olduğunu belirtirken, kadınların sadece%64’ü bunu onaylamış.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sigara 10 çeşit kansere yol açıyor

ZORLA BIRAKTIRMAK ETKİLİ DEĞİL Sigaranın zorla bıraktırılmasının etkili ...

Kıl Dönmesi Tedavisi

Gümüş nitrat tekniği Kıl dönmesinin lokal tedavisinde en sık olarak gümüş ...

Kalçada Sinir Sıkışması Tedavisi

Kalçada sinir sıkışması teşhisi Bu rahatsızlığın teşhisinde hastanın ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?