Seks Gerçekleri
Seks Gerçekleri

Orgazm olduğunuzda tüm bedeninizi ve zihninizi adeta kuş gibi hissediyorsunuz, değil mi? Yapılan araştırmalar, beyindeki amigdala (korku ve kaygıyı içeren) bölgesinin kadınlar orgazm olduğu sırada işlevini bir süre gerçekleştirmediğini ortaya koydu. Yalnızca beyin değil, vücut hareketleri de orgazmdan etkileniyor ve kısıtlanıyor.

Bir başka araştırma, sporla uğraşan kişilerin yüzde 41’ inin yatakta hem fiziksel hem de duygusal olarak çok daha iyi olduğunu gösteriyor.

Hislerinizi analiz etmek için kendinize zaman ayırmanızın, yatak odasında büyük faydaları olabilir. Çünkü duygusal zekası yüksek kadınlar daha çok orgazm yaşıyor.

Araştırmalar sevişmeden önce yapılan 20 dakikalık egzersizin cinsel tepkileri geliştirdiğini gösteriyor.

Beş santim topuklu ayakkabı giymek, leğen kaslarının gücünü artırdığı için orgazm olmanıza yardımcı oluyor.

seks esnasında yüz ve vücut ısısının yükseldiği ve cildinizin kızarmaya başladığını ortaya koyuldu. Seks esnasında uyarılmaya bağlı olarak kalp atışlarının ve kan akışının hızlanması bazı kişilerde “seks kızarıklığı” adı verilen bir belirtiye de neden olabiliyor.

Orgazm, sahne korkunuzu yeniyor! İskoçya’da yapılan bir araştırma, cinsel rahatlamadan sonra insanların kalabalık önünde daha rahat konuştuğunu ortaya çıkarmış.

Bir pazar gününüzü temizliğe ayırdığınızda seks hayatınızın canlandığını göreceksiniz. Çünkü bir araştırma, ev işi yapan çiftlerin daha sık seviştiğini gösteriyor.

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, katılımcıların çoğu nasıl seks yaptığını bilmiyor! Seks hakkında bilmedikleriniz sizi yanlış yönlendirebilir. İşte seks hakkında az bilinen gerçekler!