Regl döneminde Seks Yapma

yorum yok
68 okuma
2 Eylül, 2017
Regl döneminde Seks Yapma

Dolayısıyla bu kan pis değildir. Regl dönemi hakkındaki yanlış bilgilerden bir diğeri de “Regl sırasında hamile kalınmaz”dır. Ancak bu da yanlış bir bilgidir.
Döllenme, yani gebelik gerçekleşmediğinde bu dokular işlevsiz hale gelir ve regl dönemi olarak adlandırılan süreçte kan ile birlikte vücuttan atılır.
Ancak çoğu zaman kadınlar, cinsel ilişkinin zor ve ağrılı olacağını ya da kanama nedeniyle partnerine itici geleceğini düşünerek, artan cinsel isteklerini bastırma ve seks yapmayı erteleme yoluna giderler.
Bu dönemde cinsel isteğin artmasının diğer bir nedeni de rahimden vajinaya, oradan da dışarı akan kanın kendiliğinden bir cinsel uyarı yaratmasıdır.
Hormonların yeni bir dengeye ulaşması ve “Regl iken hamile kalınmaz” inancının getirdiği rahatlama nedeniyle regl döneminde kadınların cinsel isteklerinin arttığına dikkat çeken Cinsel Terapi Uzmanı Dr. Cem Keçe, regl döneminde seks hakkında merak edilenleri anlattı.Ancak bu bilgi tamamen yanlıştır. Her sağlıklı kadının rahim duvarı her ay, döllenmiş bir yumurtaya uygun ortamı sağlayacak doku değişiklikleri nedeniyle kalınlaşır.
Çoğu kadın bu dönemde değişen hormonları nedeniyle yaşadığı cinsellikten daha fazla haz alabilir ve daha kolay boşalabilir.Aslında seks açısından en elverişsiz zaman regl döneminin hemen öncesidir, çünkü kadınların bu dönemde libidoları en düşük düzededir, gergin ve öfkelidirler, enerjileri de yok denecek kadar az olur.Regl döneminde kadının vücudundan “pis” kanın dışarı atıldığı sanılır ve bu nedenle erkekler genellikle partnerleri regl dönemindeyken cinsel ilişkiye girmek istemezler.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Cinsel İsteksizlikten Kurtulma Yolları

Erotik ilham perinizden yardım alın “Birinin cinsel enerjisini şişeleyip ...

Seks Yapan Çiftlerin 9 Alışkanlığı

Mastürbasyon yaparlar Partnerli seks hayatınıza heyecan katmak için ...

Cinsel İsteksizlik Neden Olur

‘Arzulanmıyorum’ hissi kadının isteğini azaltıyor Kadın cinselliğinde ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?