Mustafa Aydın Kimdir

yorum yok
34 okuma
22 Ocak, 2018
Mustafa Aydın Kimdir

Mustafa Aydın Hayatı Biyografi

Bu dönemde Mülkiye Fakülte Kurulu ile Yönetim Kurulu üyelikleri (2001-2004) ve üniversitenin Uluslararası Siyasi ve Ekonomik İlişkiler Araştırma Merkezi ile Stratejik Araştırmalar Merkezi kurul üyelikleri yaptı.

2004-2005 akademik yılında, Küresel ve Bölgesel Çalışmalar Anabilim Dalı kurucu başkanlığını yaptı.

Ocak 2006-Aralık 2009 arasında Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB-ETÜ), Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı görevini ve aynı üniversitesinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Sosyal Bilimler Enstitüsü yönetim kurulları ile Üniversite Senatosu üyeliği görevlerini yürüttü.

Şubat 2010’da Kadir Has Üniversitesi Rektörü olan Prof. Aydın, European Academy of Sciences and Art seçilmiş üyesidir.Prof. Aydın, halen Uluslararası İlişkiler Konseyi (UİK) Yönetim Kurulu Başkanlığı, World Council for Middle Eastern Studies (WOCMES) Yönetim Kurulu Üyeliği ve OECD Higher Education Programme Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

1967 Trabzon doğumlu olan Mustafa Aydın, 1988’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye), Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

İngiltere’de Lancaster Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar alanında Yüksek Lisans (1991) ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Doktora (1994) eğitimi yaptı.

Doktora eğitimini takiben, 1995–2005 arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğretim üyeliği görevinde bulunan Aydın, 1999’da Doçent, 2005’de Profesör oldu.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Nicole Kidman Kimdir

Nicole Kidman Biyografi Hayatı Daha evleneli ancak birkaç ay olmuşken, Dustin ...

Numan Ağa Kimdir

Numan Ağa Biyografi Hayatı Tanburî Numan Ağa’ı padişah çok severdi, ama o ...

Nevzat Altığ Kimdir

Nevzat Altığ Biyografi Hayatı 1976’da Kültür Bakanlığı Devlet Klasik ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?