Mine Mutlu Kimdir

yorum yok
121 okuma
10 Eylül, 2017
Mine Mutlu Kimdir

Mine Mutlu Biyografisi

Mine Mutlu, 1978 yılında İşadamı Ünal Çulha ile evlendi. Bir yıl sonra boşandılar ve nikahsız birlikte yaşamaya devam ettiler. Çağkan Çulha (d.1985) ile Büşra Çulha (d.1988)adında iki çocuğu oldu. Çağkan Çulha ve Büşra Çulha’nın anne ve babasının boşanmalarının ardından, evlilik dışı olarak doğdu. Mine Mutlu’nun ölümünden sonra çocuklarının nüfuz kağıtlarını çıkarıp üzerine kaydetti. Oğlunu yanına alan baba kızını anneanneye bıraktı.

Mine Mutlu, 18 Eylül 1990 tarihinde İstanbul‘da 42 yaşında akciğer kanseri hastalığı yüzünden ölmüştür.

1970‘li yıllarda başlayan erotik komedi filmleri furyasında 1974 ve1975 yıllarında birçok erotik komedi filmde oynadı. Daha sonra da sinemayı bırakarak sahnelerde şarkıcılık yaptı.

1974 yılında yönetmenliğini Ertem Eğilmez‘in yaptığı “Köyden İndim Şehire” adlı filmde Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Halit Akçatepe, Meral Zeren, Perran Kutman, Tekin Akmansoy, Leman Çıdamlı ile birlikte rol aldı.

1980 yılında yönetmenliğini Osman Seden ve Melih Gülgen‘in yaptığı “Beddua” filminde henüz o tarihlerde erkek olan Bülent Ersoy ile beraber başrolde oynadı.

Mine Mutlu en son 1982 yılında Namık Kemal‘in eserinden senaryolaştırılan “İntibah” adlı dizi filmde Selçuk Özer ve Hülya Avşar ile birlikte oynadı.
28 Kasım 1948 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Asıl adı Emine Özatmaca’dır. Annesinin adı Halide Acet’dir.

1966 yılında 18 yaşında iken girdiği bir yarışmada birinci seçilerek “Türkiye Güzeli” oldu. Hemen ardında sinema filmlerinde oynamaya başladı. İlk başlarda yan rollerde oynasa da daha sonra başrol oyuncusu oldu. 1973 yılına kadar komedi filmlerinde Ayhan Işık, Sadri Alışık, Zeki Müren, Bülent Ersoy, Ahmet Mekin gibi oyuncularla başrolleri paylaştı.

1969 yılında Süreyya Duru‘nun yönettiği ve senaryosunu Yaşar Kemal‘in eserinden Erdoğan Tünaş‘ın yazdığı “Ala Geyik” adlı filmin başrollerinde Cüneyt Arkın, Mine Mutlu, Bilal İnci ve Aliye Rona oynadı.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Eraslan Özkaya Kimdir

Eraslan Özkaya Biyografisi 27.5.1986 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen ...

Esra Çakır Kimdir

Esra Çakır Hayatı 1994-1997 yıllarında Ford Otosan’da Satış Sonrası ...

Erkan Petekkaya Kimdir

Erkan Petekkaya Biyografisi 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?