Kadınlarda Cinsel İsteği Arttırma
Kadınlarda Cinsel İsteği Arttırma

Cinsel isteği dışarıdan etkenlerle arttırmaya çalışmak çok da mümkün değildir. Eğer rahatsanız, kafanızdan geçirdiğiniz şeyi yatakta buluyorsanız ya da sizin istekleriniz partneriniz tarafından yapılıyorsa cinsel isteğiniz zaten yavaş yavaş artacaktır.

Eğer herhangi bir sebebe bağlı olarak cinsel istekte bir azalma varsa bunun sebebi mutlaka araştırılmalıdır ve bir terapiste danışılmalıdır. Bu tür durumlarda sebep, yüzde 90 oranla psikolojiktir.

Kullanılan objeler de cinsel isteğin artmasında önemli faktörlerden sayılabilir. Cinsel isteksizlik vakalarının çoğu kolayca tedavi edilmektedir. Kullanılan objeler de cinsel isteğin artmasında önemli faktörlerden sayılabilir.

İster kadın istersek erkek olalım, cinsel yaşam cinsel performansın artırılması ile anlamlı hale gelir.

Cinsel istek psikolojik bir durum gibi görünse de bunu oluşturan hormonal faktörler de vardır ve dolayısıyla cinsel istekte azalmanın nedenleri psikolojik kökenli ve hormonal dengesizlikler olabilir.

Cinsel istek aslında tamamen beyinde biten bir olaydır. Kadına yatakta da, sosyal hayatında da, aile ortamında da önemsendiğinin ve kendisine değer verildiğinin gösterilmesi çok önemlidir.