Kadınlar Neden Aldatır

yorum yok
72 okuma
6 Eylül, 2017
Kadınlar Neden Aldatır

Kabuğundan Çıkmak

“Çoğu kadın aldatmayı kabuğunu kırıp kaçmak olarak görür. Özellikle bu durum evli kadınlarda daha fazla ortaya çıkıyor. Çocukları olan bir kadın kocasından ayrı zor zamanlar geçiriyorsa aldatmaya meyilli oluyor. Bu tür kadınlar ayrılmak yerine hayatını sorgulamaya, bu kabuğun dışına çıkmaya çalışıyor. Stres, suçluluk duygusu ve kocası tarafından yalnız bırakılmışlık duygusunu kırmak için aldatma bir kaçış olabiliyor. Bu tıbben “ilişkiden kaçış” olarak adlandırılıyor. Erkeklerbu konuda daha az sabırlılar. Eşi bu nedenle kendini aldatan koca karısını bağışlamaz. Çoğu erkek karısına ikinci bir şans vermek yerine boşanmayı tercih eder.

İngiltere’deki Winchester Üniversitesi’nde, partnerlerini “aldatmak” isteyenler için hizmet veren AshleyMadison.com’un verileri kullanılarak bir araştırma yapıldı.Sonuçlara göre, kocalarını aldatan orta yaşlı kadınlar, bunu “tutku ve seks” için yapıyor.

Aldatan kadın, yasak aşk heyecanını yaşadıktan sonra kocasından boşanmak istemiyor. Araştırma ekibinin başındaki Prof. Eric Anderson, “Aldatmanınilişkide ciddi sorun olduğunun göstergesi olduğu görüşü daha çok terapistlerin savunduğ ubir şey. Bir kadın aldatırken yakalanınca özür diliyor ve ‘Çok mutsuzum’ gibi kendisini mazur gösterecek iddialar ortaya atıyor” dedi.

Kadınlar kocalarını neden aldatır hiç düşündünüz mü?
Kadınlar kocalarını neden aldatır hiç düşündünüz mü?Hep erkekler aldatır diye düşünülürken artık kadınlarda da aldatma yaygınlaştı. Bir İngiliz evlilik bürosu tarafından yapılan araştırmaya göre, kadınların yüzde 5’i, erkeklerin yüzde 3’ü altattığını itiraf etti. İşte kadınların ilşkilerinde sadakatsiz davranmalarının 10 nedeni…

Erkeklerden intikam almak için

Erkeklere göre onlar ne yaparlarsa yapsınlar kadınlar onlara sadık olmak zorundadır. ilişki uzmanı Seth Meyers’a göre kadınlar her zaman affetmek ve üzerine sünger çekmek zorundadırlar. Oysa kadınlar aldatıldıklarında çok incinirler ve kırılırlar.

Eşi tarafından aldatıldığını anlayan kadın, intikam uğruna aldatabiliyor. Bunun altında yatan nedenler, kendini yenilemek, kaybolan özgüvenini geri kazanmak, hala arzu edildiğini, beğenildiğini hissetmek oluyor. Genelde bu aldatmalar gizli, belli etmeden oluyor. Böylece kadınlar tatmin oluyor.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Cinsel İsteksizlikten Kurtulma Yolları

Erotik ilham perinizden yardım alın “Birinin cinsel enerjisini şişeleyip ...

Seks Yapan Çiftlerin 9 Alışkanlığı

Mastürbasyon yaparlar Partnerli seks hayatınıza heyecan katmak için ...

Cinsel İsteksizlik Neden Olur

‘Arzulanmıyorum’ hissi kadının isteğini azaltıyor Kadın cinselliğinde ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?