Gürsel Koçak Kimdir

yorum yok
34 okuma
17 Ocak, 2018
Gürsel Koçak Kimdir

Gürsel Koçak Hayatı Biyografisi

Burada konularında uzman olan ; Bekir Sıtkı Sezgin, Kani Karaca , Rıza Rit, Recep Birgit, Hafız Kemal Tezergil , Necdet Tanlak , İzzet Eskidemir gibi üstad’larla çalışma fırsatı bularak musikimizin şaheserleri arasında sayılan birçok, Mevlevi Âyini ve klasik eserleri meşk etti.1989 ve 1994 yıllarında İcrâ Heyeti bünyesinde, İstanbul Festivali’ne konser solisti olarak katıldı.

1995 – 98 yılları arasında, Türk musikisinin en büyük yorumcularından olan, Bekir Sıtkı Sezgin’in asistanı olarak birçok CD ve TV programlarında çalıştı.

Araştırmacı bir kimliğe sahip, Klasik Türk müziğinin çeşitli alanlarında geleneğe bağlı ve düzeyli icraların içerisinde olmaya özen gösteren Gürsel KOÇAK, bu anlayışı yansıtan organizasyonlarla yurt için de ve yurt dışın da birçok proje, konser ve CD’leri hazırlayıp yönetti.Gürsel Koçak, halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Musikisi İcrâ Heyeti Şef’ i olarak görevine devam etmektedir.

1960 Yılında Antakya’ da doğdu. 1977 yılında, İstanbul Belediye Konservatuarı Türk Müziği Bölümünde müzik eğitimine başladı.

Geleneksel musikimizin en eski ve köklü kurumu olan “Dârül’elhân”ı 1983 yılında bitiren Koçak, aynı kurum içerisindeki “İcrâ Heyeti”nde “Sanatçı Öğretim Elemanı” olarak müzik yaşantısına başladı.1977/83 yılları arasındaki konservatuar eğitimin de , İsmail Hakkı ÖZKAN, Süheyla ALTMIŞDÖRT, Alaattin ADAY, Dürdane ALTAN, Muazzam SEPETÇİOĞLU gibi değerli hocalardan yararlandı

.Öğrencilik yıllarında, Nezih Uzel’in bir okul niteliğindeki musiki toplantılarına katıldı.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Hayal Gönenli Kimdir

Hayal Gönenli Hayatı 6 Eylül 1970 Tarihinde Creova/ROMANYA’da organize edilen ...

Hidayet Türkoğlu Kimdir

Hidayet Türkoğlu Hayatı Bu başarı o zamana kadar bir Türk basketbolcunun ...

Halit Deringör Kimdir

Halit Deringör Hayatı 1922’de İstanbul’da doğan Deringör, futbola 10 ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?