Genital Bölge Kararması

yorum yok
134 okuma
7 Ağustos, 2017
Genital Bölge Kararması

Genital bölgedeki kararmanın sebebi yanlış iç çamaşırı tercihlerinden kaynaklı olabilmektedir. Jilet ile tüylerin temizlenmesi ve deodorantlar söz konusudur. Özellikle yaz mevsiminde bikini giymek, mayo giymek, genital bölgenin havasız kalmasına ve kararmasına yol açabilmektedir. Havasızlık ve yanlış uygulamalar neticesinde kararan genital bölge, doğal yöntemlerle beyazlatılabilir.

Genital bölge beyazlatma nedir?

Genital bölgenin beyazlatılması cerrahi yöntemlerle olabileceği gibi doğal yöntemlerle de beyazlatılabilir. İç çamaşırı tercihine dikkat etmek ve kullanılan tüy alma yöntemlerini gözden geçirmek, doğal yöntemler arasındadır.

Genital bölgenin beyazlatılması için kullanılan yöntemler nelerdir?

Genital bölgenin kararmasını engellemek ya da tersine çevirmek için kullanılan yöntemler arasında kozmetik kremler ve lazer uygulamaları da bulunmaktadır. İlk olarak genital bölgede renk açma işlemi amaçlanır. Genital bölgede renk açma için kullanılan kremler kadınların en merak ettiği soruların başında gelir. Bu kremler, genital bölgeye sürülmektedir. Genital bölgenin yapısına göre hazırlanmış ve onaylı kremler dışında genital bölgede renk açmak için krem kullanılmamalıdır. Bazı kremler sürüldükten sonra yıkanmalı iken, bazı kremler sürülüp bırakılmalıdır. Bu sebeple de mutlaka bir uzmana danışarak kullanılmalıdır. Bazı kremler uzun vadede kullanım gerekmektedir.

Kullanılan etkili ve kalıcı genital bölge kararmasını açan uygulamalar ise lazer uygulamalıdır. Lazer yöntemleri ile derinin alt tabakalarına kadar inilir. Bu sayede cilde koyu rengi veren melanin yapısı etkisiz hale getirilir. Genital bölgede koyu rengin meydana gelmesine yol açan bu hücrelerinin etkisiz hale getirilmesi, bir daha genitaal bölge kararmasının yaşanmaması için kalıcı bir çözümdür. Bu işlem ile genital bölgenin renginin açılması ile kalmayıp, daha parlak ve pürüzsüz bir dokuya kavuşması ve dolgun bir görünüm elde etmesi sağlanmaktadır.

Genital bölge kararmasına yol açan faktörler nelerdir?

Genital bölgenin kararmasına sebep olan en büyük sorunlardan biri renk pigmentleri olmaktadır. Özellikle de yoğun östrojen hormonu salgılanan kadınlarda genital bölge kararması yaygın olarak görülmektedir. Kadınların en istemediği durumların başında gelen genital bölge kararması hastalık ya da sağlık sorununa işaret etmez. Yaş ilerlemesi ile beraber genital bölgede de koyulaşma meydana gelir. Hormonal değişimler de genital bölgede kararmaya yol açmaktadır. Özellikle hamilelik, ergenlik gibi östrojen hormonunun fazla salgılandığı dönemlerde genital bölge kararması meydana gelebilir. Doğum kontrol hapları da östrojen içeren doğum kontrol yöntemleridir ve bu sebeple de genital bölge kararmasına yol açabilir.

Güneşlenmek de genital bölgedeki renk pigmenlerinin bu alanda koyu rende dönüşmesine yol açabilir. Genital bölge sürekli ıslak ve nemli olduğu için de koyulaşma meydana gelmektedir. Gebelik ve emzirme döneminde de genital bölgenin karardığı tespit edilmiştir. Gebelik döneminde yaşanan hormonal değişimler, genital bölgede kararmaya yol açmaktadır. Bu etki genellikle kalıcıdır ve doğumdan sonra geri dönüşü olmaz. Genital bölgeye uygulanan epilasyon yöntemleri de genital bölgede kararmalara yol açmaktadır. Bu sebeple de lazer epilasyon uygulamasından sonra genital bölgede kalıcı renk koyulaşmaları meydana gelebilir.

Genital bölge kararması ne anlama gelir?

Genital bölge kararması, kadınlarda yaygın olarak görülen genital bölgenin renginin git gide koyulaşmasıdır. Bu problem, bazı kadınlarda şiddetli derecede yaşanmaktadır. Genital bölge, vücudun diğer bölümlerinden daha koyu bir renge sahiptir. Ancak kararma meydana geldiğinde bu aşamada renk daha koyu bir hal alır. Fiziksel açıdan herhangi bir sorun teşkil etmeyen bu durum, psikolojik açıdan ciddi problemlere yol açabilir. Genital bölge kararması, cinsel hayatı olumsuz etkileyen en önemli konuların başında gelmektedir.

Genital bölge kararması, özellikle yaşı ilerleyen kadınların en büyük problemlerinin başında gelmektedir. Ancak her yaştan kişide görülebilen bu durum, özellikle genital bölge temizliği ile yakından ilişkilidir. Genital bölge, vücudun diğer bölümlerine göre daha koyu bir renge sahiptir. Ancak kararma, koyu renkten daha farklı bir konudur. Genital bölge kararmaları, iç ve dış faktörler kaynaklı meydana gelebilir. Ancak hangi faktörden kaynaklanırsa kaynaklansın, genital bölge kararmaları kadınların psikolojik açıdan olumsuz etkilenmesine yol açabilir. Genellikle genital bölge kararmaları sebebiyle özgüven problemleri ve cinsel ilişkiden soğuma problemleri ortaya çıkabilir. Bu aşamada vücuduna karşı duyduğu güvenin azaldığını fark eden kadınlar, cinsel ilişkiden de kaçabilir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sigara 10 çeşit kansere yol açıyor

ZORLA BIRAKTIRMAK ETKİLİ DEĞİL Sigaranın zorla bıraktırılmasının etkili ...

Dudak Titremesi Neden Olur

Hipoparatiroidizm Dudak Titremesi Parat hormonun yetersizliği olarak bilinen ...

Kabızlık Tedavisi

Kabızlık tedavisi Kabızlık değil ayrı bir hastalık, ama sadece bir belirtisi ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?