Erkeklerin Ayrılık Yalanları

yorum yok
116 okuma
4 Ağustos, 2017
Erkeklerin Ayrılık Yalanları

Bir erkek sizi istemiyorsa

Bunu söyleyen erkek ayrılmak konsunda çok da emin değildir. Hem sizi kaybetmek istemiyor hem de ayrılmanın iyi olacağını düşünüyor. Ya da daha kötüsü sizden gizli görüştüğü biri var. Bunu direkt olarak söylemek yerine yalanların arkasına sığınıyor, uzak davranışlar sergiliyor. Ama siz biraz üstüne gitmeye başlayınca ağzından o cümlelerin çıkması an meselesi olabilir; “Çok düşündüm ama olmuyor
SORUN SENDE DEĞİL BENDE

Erkeklerin en severek söyledikleri yalanlardan biridir. Sizden ayrılırken, kalbinizi kırmak istemez ama öte yandan da ayrılmanın ön hazırlıklarını yapar. Sorunun kimde olduğunu söylemeye gerek yok değil mi?

BEN SENİN İÇİN YETERİNCE İYİ DEĞİLİM

Bunu söyleyen erkeğe ona deliler gibi aşık olduğunuzu göstermişsiniz demektir. Eğer ona sevgi yoğunluğunuzu hissettirirseniz onun ürküp kaçmasına neden olur. “Ben, seni senin beni sevdiğin kadar sevmiyorum” diyemeyeceklerinden, bu yönteme başvururlar. Belki zamanla onlar da aynı şiddette hisler beslemeye başlayabileceklerini düşünürler ama diğer yandan ağır basan ‘her çiçeğe konma’ isteği akıllarını çeler.

ZAMANA İHTİYACIM VAR

Bunu söyleyen erkek ayrılmak konusunda çok da emin değildir. Hem sizi kaybetmek istemiyor hem de ayrılmanın iyi olacağını düşünüyor. Ya da daha kötüsü sizden gizli görüştüğü biri var. Bunu direkt olarak söylemek yerine yalanların arkasına sığınıyor, uzak davranışlar sergiliyor. Ama siz biraz üstüne gitmeye başlayınca ağzından o cümlelerin çıkması an meselesi olabilir; “Çok düşündüm ama olmuyor”.
Bu bahane onun için harika bir kaçıştır. Çünkü eğer sizi sorunları olduğuna inandırırsa ayrıldıktan sonra bile aklınız onda kalacak ve aramak isteyeceksinz. bu da erkeklerin ego duygusu için yeter de artar bile.

Aşkınızdan ölüp bitiyor, çok özlüyor, çok seviyor ama birlikte olamazsınız öyle mi? Karşınızda, korkak ve yalnız günler için sizi yedekte tutmak isteyen bir erkek olabilir. Sakın inanmayın! Gereksiz yere yorulursunuz ve kendinizi haksız yere suçlarsınız.

Yanlış Zaman Yanlış Yerde Tanıştık

İşte yine yalnız günler için yedekte tutmak isteyen bir erkek sözü daha: başka zamanda, başka bir yerde tanışsaydık olurdu ama şimdi olmaz. Neden acaba?

Kalbim Hep Seninle Olacak

Ayrılma konuşmasında söylenen klasik yalanlardan biri daha: kalbim hep seninle olacak! Eh, iyi madem benimle olacak neden gidiyorsun ki? Sizce de bu işte kocaman bir çelişki yok mu? Bu söze inanmayın, kalbi sizinle kalacaksa kalsın; boş verin!

Yeniden Birlikte Olabilir miyiz?

Ayrılıp barışmalar, ayrılıp barışmalar… “yeniden birlikte olabilir miyiz, deneyebilir miyiz?” sözünü kaç kez duydunuz? İlk kez söylüyorsa evet denenebilir ama bunu iki, üç hatta dördüncü kez duyuyorsanız; inanmayın! Milyon kez de denesiniz bu ilişki olmayacak!

Kabullenin!

Size, “üzülmeyin” demeyeceğiz çünkü biliyoruz: ateş bir yere düştüğünde yakmaması mümkün değildir… Üzülün, ağlayın, aşk acısını sonuna kadar yaşayın ama kabullenin: ayrıldınız! Bu süreci en yarasız haliyle atlatmak için ayrılık konuşmalarındaki yalanlara kanmayın, o ilişki bitti ve önünüzdeki yeni aşklara yelken açın


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

CINSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLAR NELERDIR ...

Sex Yapmanın Faydaları

Araştırmalara göre haftada 1 kez seks yapan bir kadının adet sancıları az ...

Cinsel İsteksizlik

Cinsel isteksizlik genel olarak psikolojik faktörlere bağlı olmanın yanı sıra ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?