Erdal Kalcı Kimdir

yorum yok
24 okuma
1 Şubat, 2018
Erdal Kalcı Kimdir

Erdal Kalcı Hayatı

Türk Tabibler Birliği, Türk Androloji Derneği. Ürolojik Cerrahi Derneği ve Türk Üroloji Derneğine üyedir.

Üroloji Yeterlilik Kurulu’nca verilen Üroloji Yeterlilik Belgesi (Board of Urology) sahibidir.2006 yılında Balıkesir Asker Hastanesinden emekliye ayrılan Ürolog operatör Doktor Erdal KALCI halen Balıkesir’de Üroloji uzmanı olarak görev yapmakta.Uluslararası dergilerde yayınlanan makaleleriBaykal, K., Y. Önol, C. İşeri, E. Kalcı, E. Kızılkaya, D. Erden, ”Diagnosis and treatment in renal hydatid disease: presentation of four cases”, International Journal of Urology, 3-497-500, 1996Kadir BAYKAL,M.D., Şükrü YILDIRIM,M.D., Haluk ÜNAL,M.D., Erdal KALCI, M.D., Selami ALBAYRAK,M.D., Hakan CİNGİL,M.D., Yavuz ÖNOL,M.D, ; ”Metastasis of Prostate Adenocarcinoma to testis” International Journal of Urology 4: 104-105, 1997Ulusal dergilerde yayınlanan makaleleriBaykal K., S. Albayrak , E. Kalcı , Ş. Yıldırım, H. İnal , Y. Önol , ”Prostat kanserinde patolojik evre ile klinik evre, PSA, Gleason Grade arasındaki ilişki:GATA Haydarpaşa Deneyimleri” , Türk Üroloji Dergisi, 21:206 – 211, 1995

1962 yılında Trabzon da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon da bitirdikten sonra 1980 yılında GATA Tıp Fakültesine başladı.

1986 yılında mezun oldu. Daha sonra GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Üroloji Anabilim Dalında Üroloji ihtisasını tamamladı.

Avrupa Üroloji Derneği’nce (EAU-ESU) düzenlenen Ürolojik Laparoskopik Cerrahi, Ürolojik Endoskopik Cerrahi kursları ile Mikrocerrahi, Temel ve İleri Acil Yardım, Üroonkoloji (Ürolojik Kanser), Yardımcı Üreme Teknikleri (Tüp Bebek – Mikroenjeksiyon), Havacılık ve Uzay Hekimliği, Sağlık Kurumları Yöneticiliği kurslarını başarı ile tamamladı.

Ayrıca Üroloji alanında düzenlenmiş birçok ulusal ve uluslararası kongre, seminer ve konferanslara konuşmacı veya dinleyici olarak katıldı. Birçok ulusal ve uluslarası dergilerde üroloji alanında bilimsel makaleleri yayınlandı.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Hayal Gönenli Kimdir

Hayal Gönenli Hayatı 6 Eylül 1970 Tarihinde Creova/ROMANYA’da organize edilen ...

Hidayet Türkoğlu Kimdir

Hidayet Türkoğlu Hayatı Bu başarı o zamana kadar bir Türk basketbolcunun ...

Halit Deringör Kimdir

Halit Deringör Hayatı 1922’de İstanbul’da doğan Deringör, futbola 10 ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?