Ebru Gündeş Kimdir

yorum yok
76 okuma
1 Eylül, 2017
Ebru Gündeş Kimdir

Ebru Gündeş Biyografisi

Uzun bir süre dinlenme döneminin ardından, ilk konserini 11 Mart 2000 gecesi Bostancı Gösteri Merkezi´nde veren Ebru Gündeş, konserin tüm gelirini Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Vakfı Hastanesi Reanimasyon Kliniği´ne bağışladı.2010 yılında İran Azerisi iş adamı Rıza Sarraf‘la evlenmiştir. 15 Ekim 2011’de kızı Alara doğmuştur.

Ebru Gündeş, ilk albümün ardından ertesi yıl ‘Tatlı Bela’ yayınlanır.‘Ben Daha Büyümedim’ adlı üçüncü albümü 1995 yılında çıkar.

Kurtlar Sofrası’ adlı dördüncü albümü 1996 tarihinde çıkar.
‘Dön Ne Olur’ adını taşıyan bu albümünün stüdyodaki tanıtımı sırasında , basın mensupları önünde beyin kanaması geçiren 25 yaşındaki Ebru Gündeş, bir süre hastanede kaldıktan sonra, uzun bir süre de dinlenerek hayranlarından uzak kaldı.

İki yıllık bir aranın ardından 1998 yılında ‘Sen Allahın Bir Lütfusun’ adlı albümü müzik marketlerdeki yerini alır.Ebru Gündeş 1999 yılında hayranlarının karşısına yepyeni bir albümle çıktı.

12 Ekim 1974 tarihinde İstanbul’da doğdu 1993 yılında ‘Tanrı Misafiri’ adlı ilk albümünü piyasaya çıkardı. İlk albümünde milyonluk satış rakamına ulaşır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Gürsel Koçak Kimdir

Gürsel Koçak Hayatı Biyografisi Burada konularında uzman olan ; Bekir Sıtkı ...

Gazi Şahin Kimdir

Gazi Şahin Hayati Biyografisi 10 yıl Adalet Bakanlığında görev yapan Şahin, ...

Gökhan Soylu Kimdir

Oynadığı Dizi Filmler Leyla ile Mecnun (Alp) Böyle Bitmesin (Cesur ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?