Cinsel İsteksizlikten Kurtulma Yolları

yorum yok
59 okuma
16 Ocak, 2018
Cinsel İsteksizlikten Kurtulma Yolları

Erotik ilham perinizden yardım alın

“Birinin cinsel enerjisini şişeleyip kullanmak mümkün olsaydı, kimin şişesini almak isterdiniz?” Erotik ilham perinizin sizin yerinde olduğunu ve ne yapacağını, olumsuz duyguları nasıl karşılayacağını hayal etmeye çalışın.

O kişi, kendini tekrar bir tanrıça gibi hissetmek için neler yapardı? Yanıtlarınız, cinsel enerjinizi yükseltmek için size gereken ilhamı sağlayabilir.

Cinsel olmayan arzu ve isteklerinize odaklanın

Arzu her ne kadar cinsel çağrışımlı bir sözcük olsa da, aslında kişinin kendini bir şekilde mutlu ve tatminkar hissetmesini sağlayacak tüm itici güçlerdir.

Bu yüzden özellikle depresif hissederken ihtiyaç duyduğunuz, sizi ruhen besleyecek şeylerin farkına varın. Arzu ve istekleri kabullenmek, kendinizle tekrar bağ kurmanızı, daha özgüven dolu hissetmenizi sağlar.

Çıplaklığınızla barışın

Kendinizi kötü hissettiğinizde, vücudunuza başkasının gözüyle bakmak iyi gelebilir. Kimseyle paylaşmayacak da olsanız, çıplak ya da yarı çıplak fotoğraflarınızı çekmeyi deneyin. Çıplaklığınızdan utanmamaya ve içinizde bir yerlerde gizli erotik gücünüzle temas kurmaya çalışın.
Depresyona bağlı cinsel isteksizlikten kurtulmak için yukarıdaki 4 yolu denemeye değer. Kim bilir, belki de kaybettiğimiz arzuyu yine kendimizde bulabiliriz.

Vücudunuzla bağ kurun

Kendinize dokunmaktan ve vücudunuzu fark etmekten çekinmeyin, diyor psikologlar. Şu an cinsel ilişki düşüncesi dahi size itici geliyor olabilir, ancak bu kendisini besleyerek büyüyen bir cinsel isteksizliktir.

Kendi kendinize dokunmak, örneğin duştan sonra vücudunuza krem sürerken bu eylemin farkında olmak, vücudunuzu hissetmeye odaklanmak duyularınızı uyarmaya yardımcı olur.

Böyle zamanlarda kadınların tutku ve zevki hak ettiklerini hatırlamaları ve erotik enerjilerini körüklemeleri için uzmanların birkaç önerisi var.

Cinsel isteksizliğin antidepresanların en sık görülen yan etkisi olan libido düşüklüğü ve erkeklerde iktidarsızlık da eklendiğinde, depresyondan muzdarip kişilerin işi zorlaşıyor.

Kadınlar için durum biraz daha duygusal ağırlıklı. Zaman zaman yerinden bile kalkmak istemeyen bir kadının ilişkiye girmek şöyle dursun, seksi hissetmemek, fantezi kuramamak gibi sorunları da olabiliyor.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sigara 10 çeşit kansere yol açıyor

ZORLA BIRAKTIRMAK ETKİLİ DEĞİL Sigaranın zorla bıraktırılmasının etkili ...

Kıl Dönmesi Tedavisi

Gümüş nitrat tekniği Kıl dönmesinin lokal tedavisinde en sık olarak gümüş ...

Kalçada Sinir Sıkışması Tedavisi

Kalçada sinir sıkışması teşhisi Bu rahatsızlığın teşhisinde hastanın ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?