Cinsel Birleşme Pozisyonları

yorum yok
117 okuma
11 Ağustos, 2017
Cinsel Birleşme Pozisyonları

Gerilimin Son Noktası Meni Gelmesi

İnsanların cinsel birleşmesinde söz konusu olan sadece bedensel dürtülerin doyurulması değil, birleşmeden önceki aşk oyunlarıyla da vurgulanan bir yakınlaşma, fiziksel ve duygusal bütünleşmedir.

Eşlerin isteğine ve yeteneğine göre değişebilen bir sürtünme süresinin sonunda çiftler denetleyemedikleri ve denetlemek istemedikleri gerilimin kendilerini aştığını zannederler. Gerilimin en yüksek aşamaya varması erkeklerde “meni gelmesi” ile kadınlarda leğen boşluğu derinlerinde, dölyatağında ve dölyolunun orgazm manşeti denilen giriş bölümünde birbirini takip eden kasılmalarla kendini belli eder.

Orgazm Dereceleri Önemli

Orta dereceli bir orgazmda kadın 3-5, kuvvetli bir orgazmda ise 8-12 kasılma hisseder. İnsanlar orgazmı, yani cinsel doyumu tanımlayacak kelimeleri hiçbir zaman tam olarak bulamamıştır.

1966’da William Masters ve Virginia Johnson’un “Human Sexual Response” adlı kitabı yayınlanmasından sonra, orgazm üzerine dikkatler çekilmiş, yapılan çeşitli yayınlardan sonra ABD’de, geniş kitlelerde orgazma ulaşabilmek için kadınlar adeta bir çeşit ruhsal baskı altında kalmışlardır.

Orgazm Olamama Sorunu !

1990’lı yıllardan sonra Türkiye’de kadının orgazm olamama sorunu kadın dergilerinde çok sık işlenmiş, sonucunda orgazmın ne menem bir şey olduğunun farkında olmadan yaşayıp giden kadınlar için bile bir sorun haline gelmiştir.

Önemli olan bir kadın doyuma ulaşabilmesidir, fakat her birleşmede doyuma ulaşması beklenemez. Diğer bir deyimle orgazm birleşmede bir hedef olmamalıdır. Cinsel birleşme çiftlerin birbirlerine karşı olan duygusallığının, sevgisinin göstergesidir. Tabii ki doyuma daha kolay ulaşmak için bazı cinsel tekniklerin bilinmesi gerekir. Örneğin klitoris ve G noktasının uyarılması gerekir.

İlk Tepki Penis Sertleşmesi

Cinsel birleşmede erkeğin ilk tepkisi penisin sertleşmesidir.
Bu süreç beyinde başlar, bazı sinir yolları aracılığıyla omurilikten geçerek cinsel organlara ulaşır.
Bunun sonucu, penis, yani kamış gerilerek sertleşir, dikilir.
Kadında da heyecan hızla artar.
Memelerin uçları sertleşir, memeler tümüyle hafifçe büyürler.
İç dudaklar ve klitoris, yani bızır hafifçe şişer ve renk değiştirir.
Dış dudaklar geri çekilerek dölyoluna girişi kolaylaştırırlar.
Cinsel Birleşme Başladı !

En önemlisi, dölyolu duvarları kayganlaştırıcı bir sıvı salgılar.
Bunlar kadın ve erkeğin duygusal uyarılma ile gerilimin sürekli artması sonucu oluşur.
Bu şekilde birleşmeye hazır duruma gelirler.
Belli bir düzeye ulaştıktan sonra kadın uygun bir pozisyon alarak dölyolu ağzını girişe elverişli bir duruma getirir.
Asıl cinsel birleşme, kamışın dölyoluna girmesiyle başlar. ilk başta çiftler, cinsel uyarılarını kendi isteklerine göre artırabilir ve tutabilirler. Kadının dölyolu bu sırada nemlenmiştir, bu nedenle erkeğin cinsel organının dölyoluna girmesi acı vermez, aksine hazır haz verir.

Bu cinsel dürtü erkeğin aktif, dişinin pasif davranışını tayin eder, takvim yılı içinde, kızgınlık devri denen, belirli zamanlarda kendini gösterir, insan türünde ise cinsellik hayvan türlerine nazaran çok daha gelişmiştir.Bu, artık basit bir içgüdü olmaktan ziyade, kişiden kişiye değişiklikler gösteren az çok zorlayıcı bir gereksinmedir.

Cinsel eğilim, özellikle seçilmiş olan bir eşe dönüktür. Bu, içgüdüsel bir açlıktan ve alışkanlıktan çok bireysel olan bir gereksinmedir. Erkekler kadar kadınlar da cinsel istek duyarlar. Cinsel birleşme konusundaki bilgilerimiz oldukça yenidir.

Oksitoksin ve Prolaktin Hormonları !

1960’lı yıllarda Birleşik Amerika’da Dr. William H. Masters ve ruhbilimci Virginia E. Johnson yönetimindeki bir uzmanlar grubu St. Louis şehrindeki üreme biyolojisi araştırma kuruluşunda yaptıkları araştırmalar sonucu, cinsel birleşmenin fizyolojik yanı konusunda geniş bilgiler elde etmişlerdir. Bugün bile cinsel birleşme olayının birçok yanları bilinmemektedir.

“Sınırsız orgazm” Yapılan son araştırmalara göre kadının orgazmına dölyolu dibinde veya iç genital organlarda hissettiği kasılmalarla, salgılanan oksitosin ve prolaktin hormonlarının neden olduğu açıklanmıştır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

CINSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLAR NELERDIR ...

Sex Yapmanın Faydaları

Araştırmalara göre haftada 1 kez seks yapan bir kadının adet sancıları az ...

Cinsel İsteksizlik

Cinsel isteksizlik genel olarak psikolojik faktörlere bağlı olmanın yanı sıra ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?