Charlie Hunnam Kimdir

yorum yok
55 okuma
8 Ekim, 2017
Charlie Hunnam Kimdir

2003 yılında “Soğuk Dağ” filminde başrollerde Jude Law, Nicole Kidman ve Renée Zellweger oynarken diğer rollerde Charlie Hunnam, Brendan Gleeson, Philip Seymour Hoffman, Cillian Murphy, Natalie Portman, Donald Sutherland gibi oyuncular oynamıştır.

2005 yılında “Yeşil Sokak Holiganları” filminde Elijah Wood ile beraber başrolde oynadı.

2013 yılında “Pasifik Savaşı” filmin başrollerinde Charlie Hunnam, Idris Elba, Rinko Kikuchi, Charlie Day, Robert Kazinsky, Max Martini ve Ron Perlman oynadı

2017 yılında yönetmenliğini Guy Ritchie‘nin yaptığı “King Arthur: Legend of the Sword /Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filminde Charlie Hunnam kral Arthur karakterini canlandırırken diğer rollerde Astrid Bergès-Frisbey, Jude Law, Eric Bana, Aidan Gillen, Freddie Fox, Djimon Hounsou, Kamil Lemieszewski, Annabelle Wallis, Mikael Persbrandt, David Beckham oynamıştır.

Charlie Hunnam, 25 Temmuz 1999 tarihinde Oyuncu Katharine Townda boşandı. 2007 yılından beridir de mücevher tasarımcısı Morgana McNelis ile birliktedir.

Charlie Hunnam, 2000 yılında Channel 4 dizisi Queer as Folk’taki eşcinsel Nathan Maloney karakterini canlandırdı.

2002 yılında ilk başrolünü oynadığı “Nicholas Nickleby” adlı sinema filminde Charlie Hunnam, Jamie Bell, Christopher Plummer, Anne Hathaway, Nathan Lane, Jim Broadbent, Alan Cumming, Timothy Spall ile beraber rol aldı.

10 Nisan 1980 tarihinde İngiltere, Newcastle’de doğmuştur. Tam adı Charles Matthew Hunnam’dır. Babası William Hunnam, annesi Jane Hunnam’dır. Babası ile aynı isimde olan William Hunnam adında abisi vardır. Anne ve babası o iki yaşındayken boşandı ve annesi yeniden evlendiğinde on iki yaşındaydı ve Cumbria Melmerby kasabasına taşındılar. Newcastle’daki Heaton Manor School’da okudu. Taşındıktan sonra Ullswater Toplum Üniversitesi’ne gitti. Queen Elizabeth Grammar School’dan mezun oldu. 2004 yılından beridir ABD, Los Angeles’de yaşamaktadır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Mesut Barzani Kimdir

Mesut Barzani Biyografi İran’daki otoriteler Irak’taki tüm Saddam karşıtı ...

Mike Tyson Kimdir

Mike Tyson Biyografi Aynı yıl, Amerika Güzellik Kraliçesi’ne tecavüz olayı, ...

Melda Onur Kimdir

Melda Onur Nereli İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?