Bhichai Rattakul Kimdir

yorum yok
24 okuma
4 Şubat, 2018
Bhichai Rattakul Kimdir

Bhichai Rattakul Hayatı

Kendisine Tayland Kralı tarafından Özel Sınıf Nişanı verildi. Bunun yanı sıra, Japon İmparatoru, Filipinler, Kore, Avusturya ve Nikaragua Başbakanlarından alınmış onur nişanları mevcuttur.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından, en üst ödül olan, Uluslararası Olimpiyat Ödülü ve Asya Olimpiyat Ödülü ile taltif edildi.

Bhichai Rattakul Bangkok’taki Dhonburi Rotary Kulübü’ne kurucu üye olarak 1958’de katıldı, Rotary’e bölge guvernörü, uluslararası asamble müzakere lideri, komite üye ve başkanı, Rotary Vakfı Güven Üyesi, RI İdari Komitesi direktör ve başkanı olarak hizmet verdi. Uluslararası insanlık ve eğitim programlarına verdiği destek nedeniyle, Rotary Vakfı’nın Özel Hizmet Ödülü ile Değerli Hizmet Belgesi’ne layık görüldü.

2002-2003 yılı için Rotary International Başkanı olarak hizmet edecektir.

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta doğan Rattakul, Çinli bir göçmen ailenin dördüncü kuşak üyesi. Babası Taylandlı bir polis memuru, annesi ev hanımıydı.

Bhichai Rattakul Bangkok ve Hong Kong’da eğitim gördü ve Bangkok’taki Ramkhamhaeng Üniversitesi ve California’daki Kensington Üniversitesi’nden Fahri Doktora derecesi aldı.

1969’dan bu yana 9 dönem boyunca ülkesinde Meclis Üyesi olup, Demokrat Parti’nin liderliğini yaptı. Ülkesine Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı, Meclis Sözcüsü ve Meclis Başkanı olarak hizmet veren Rattakul, bir çok Tayland’lı delegasyonu Birleşmiş Milletler’e yönlendirdi.

Rattakul, Tayland İzci Konseyi’nin Onursal Başkan Yardımcısı’dır. Uyuşturucu ile Savaş Komisyonu, Ulusal Denetleme Komisyonu, 13. Asya Oyunları Organizasyon Komitesi’nde ve kötülükle Savaş Komisyonu’nda Başkanlık yaptı.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Hayal Gönenli Kimdir

Hayal Gönenli Hayatı 6 Eylül 1970 Tarihinde Creova/ROMANYA’da organize edilen ...

Hidayet Türkoğlu Kimdir

Hidayet Türkoğlu Hayatı Bu başarı o zamana kadar bir Türk basketbolcunun ...

Halit Deringör Kimdir

Halit Deringör Hayatı 1922’de İstanbul’da doğan Deringör, futbola 10 ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?