Astım Bitkisel Tedavi

yorum yok
101 okuma
21 Ağustos, 2017
Astım Bitkisel Tedavi

Hardal Yağı: Hardal yağı ile hazırlanan reçete içmek için değil göğüs bölgesine masaj ile uygulayarak rahatlatmak için kullanılmaktadır. Hardal yağını az miktarda kafur ile karıştırarak göğsünüze masaj yapabilirsiniz.

Zencefil: Zencefil ile çay hazırlayıp içerisine bir adet dövülmüş sarımsak atıp günde iki defa içerseniz astım krizlerinin azaldığını göreceksiniz. Zencefilli çay astım krizlerine neden olan sebepleri ortadan kaldırdığı gibi kontrol altında tutmaya da yardımcı olacaktır.

Tüm bu astım için bitkisel tedavi reçetelerini kullanmaya başlamadan önce bunları doktorunuza bildirmeniz ve tavsiyesini almanız çok önemlidir. Eğer astıma karşı bir ilaç kullanıyorsanız bitkisel tedavi yöntemlerine başladığınız zaman bu ilaçları bırakmamalısınız. Astım için bitkisel kürler ilaç kullanımı sırasında destekleyici uygulamalardır.

Sarımsak: Astım bitkisel tedavisi için sıkça kullanılan ve etkili bir reçete olan sarımsak ve kaynamış süt karışımı astım krizinin ilk belirtileri görüldüğü zamanlarda kullanılabilir. Astım krizinin oluşmasını durdurmada etkili bir bitkisel tedavi yöntemidir.

Zerdeçal: Astım tedavisi için oldukça önemli bir bitki olan zerdeçal bir bardak süte bir kaşık katılarak kullanılır. Günde iki kez bu karışımı içebilirsiniz.

Astımın tedavisi için öncelikle bir doktorla görüşmelisiniz. Çünkü astım bitkisel tedavi yöntemleri için kullanılan bazı doğal gıdalara vücudunuzun başka bölgeleri tepki gösterebilir ya da bu gıdalara karşı alerjiniz olabilir. Doktorunuza danıştıktan sonra astım tedavisi için kullanabileceğiniz bitkisel ve doğal tedavi yöntemleri hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sigara 10 çeşit kansere yol açıyor

ZORLA BIRAKTIRMAK ETKİLİ DEĞİL Sigaranın zorla bıraktırılmasının etkili ...

Dudak Titremesi Neden Olur

Hipoparatiroidizm Dudak Titremesi Parat hormonun yetersizliği olarak bilinen ...

Kabızlık Tedavisi

Kabızlık tedavisi Kabızlık değil ayrı bir hastalık, ama sadece bir belirtisi ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?