Ahmet Bulut Kimdir

yorum yok
63 okuma
4 Kasım, 2017
Ahmet Bulut Kimdir

Ahmet Bulut Biyografisi

Kalecilik kariyerine son verdikten sonra aynı zamanda Galatasaray’dan takım arkadaşları olan Okan Buruk ve Emre Belözoğlu‘nun menajerlik tekliflerini kabul edip, resmi olarak bu mesleği yapmaya başlamıştır.

1998 yılında İsviçre‘ye geri dönme kararı almasının ardından çok fazla zaman geçirmeden Türkiye’ye dönerek, Ağrıspor’da forma giymiştir.

Galatasaray’da lig şampiyonluğu ve Türkiye kupası gören Ahmet Bulut, 1993’de Türkiye’den ilk şampiyonlar ligine katılan takım olan Galatasaray’ın kadrosunda yer aldı. Zeytinburnu’nda 2. lig şampiyonluğu gören Bulut, Ağrıspor’da şampiyon olup, Play-Off’lara katıldı.

Aktif olarak spor yapan Ahmet Bulut daha çok jogging ve tenis ile ilgilenmekte ve Foot&Ball menajerlik şirketinin de sahibidir. 2001 yılından beridir de menajerlik yapmeti ile birçok futbolcuya menajerlik hizmeti vermektedir.

1969 yılında Adana‘da doğmuştur. Bir yaşında iken Ailece Almanya‘ya gittiklerinden dolayı orada büyümüştür. Eğitimi Almanya’da tamamladıktan sonra 18 yaşında Almanya’nın Villingen takımında kaleci olarak futbol hayatına başlamıştır.

Ahmet Bulut, 1989 yılında 20 yaşına geldiğinde İsviçre‘nin Brüttisellen takımına kaleci olarak transfer oldu. 1993 yılında Galatasaray‘a gelerek Türkiye kariyerine geçiş yapmıştır. İki sene Galatasaray’da forma giydikten sonra Zeytinburnuspor’a transfer olan Ahmet Bulut, burada da 1998 yılına kadar kalmıştır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Nicole Kidman Kimdir

Nicole Kidman Biyografi Hayatı Daha evleneli ancak birkaç ay olmuşken, Dustin ...

Numan Ağa Kimdir

Numan Ağa Biyografi Hayatı Tanburî Numan Ağa’ı padişah çok severdi, ama o ...

Nevzat Altığ Kimdir

Nevzat Altığ Biyografi Hayatı 1976’da Kültür Bakanlığı Devlet Klasik ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?