Açelya Akkoyun Kimdir

yorum yok
139 okuma
17 Temmuz, 2017
Açelya Akkoyun Kimdir

Açelya Akkoyun Nereli

2000 yılında Çocuktan Al Haberi adlı yarışma programında sunucu olarak görev yapan Akkoyun; 1982 yılında Mahallenin Muhtarları dizisinde, 2002 yılında Ekmek Teknesi adlı dizide Suzan karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında Doksanlar dizisinde rol alan Açelya Akkoyun; 18 Haziran 1998 tarihinde Tiyatro ve sinema sanatçısı olan Civan Canova ile evlenmiş ancak 5 Haziran 2002 tarihinde boşanmıştır. Alya Deniz adında bir kızı olan Akkoyun; 2013 yılında yapımcılığını Birol Güven’in yapmış olduğu Evlilik Okulu isimli dizide başrolleri Hakan Vanlı ile paylaşmıştır.
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü konservatuar öğrencisiyken İstanbul Şehir Tiyatroları’nda 6 yıl boyunca kırmızı pabuçlar, gözlerimi kaparım vazifemi yaparım, palyaço Prens, yavru kimin, Theope, Mösyo Butterfly gibi oyunlarda rol almıştır Açelya Akkoyun; Pril, Luna, İş Bankası, Akbank ve Yeni yüzyıl reklamlarında aranan yüzlerden olmuştur.
31 Aralık 1972 yılında Adana’da doğmuştur. 45 yaşında olan Akkoyun Oğlak burcudur. Oyuncunun annesi emekli İngilizce öğretmedir. Fenerbahçe Lisesi’nden mezun olan Akkoyun; 7 yaşından 17 yaşına kadar voleybol takımında oynamıştır.
Açelya Akkoyun 1989 yılında Zülfü Livaneli ile birlikte ‘’Güneş Topla Benim İçin’’ albündeki aynı şarkının klibinde oynamıştır. 1995 yılında 4×4 adlı yarışma programında sunuculuk yapan oyuncu, 1998-1999 ve 2000 Antalya Film Festivali’nde sunuculuk yapmıştır.

Açelya Akkoyun Hakkında

Kilosu: Yok
Boyu: Yok
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kumral
Eğitim Durumu: Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı/ Tiyatro bölümü
Adı Soyadı: Açelya Akkoyun
Doğum Tarihi: 31 Aralık 1972
Nereli: Adana
Burcu: Oğlak


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Kara Fatma Kimdir

Kara Fatma Biyografi Kendisiyle bir mesele hakkında görüşmek istediğimi ...

Mehmet Ali Tanrıverdi Kimdir

Mehmet Ali Tanrıverdi Biyografi Genç yaşta girdiği siyâsette, 1987 yılında, ...

Afet İnan Kimdir

Afet İnan Biyografi Bunun yerine getirilmesi için Atatürk, Afet İnan’ın ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?